top of page

MATERIÁLY & PÉČE

Image by Uriel Soberanes

materiály

bambusová viskóza

Trička & tílka

Bambusový úplet:

95% bambusová viskóza 5% lycra

210 g/m2

Mikiny

bambusová teplákovina:

70% bambus, 25% bavlna, 5% lycra

Bambusový úplet je velmi jemný, splývavý a měkký. Je pružný, s přirozeným leskem, velmi příjemný na dotyk. Vyznačuje se antibakteriálními účinky, které zabraňují šíření bakterií a je tedy vhodným materiálem pro všechny, kteří trpí na kožní alergie, nebo citlivou pokožku. Dobře odvádí vlhkost.

Bambus patří mezi udržitelné materiály. Je jednou z nejrychleji rostoucích rostlin, navíc s kořenovým systémem, který po sklizni znovu vyžene nové výhonky a není třeba jej tedy znovu zasazovat. Při jeho pěstování se nepožívají žádné pesticidy.

 

Jako u mnoha vláken a látek bohužel nemůžeme zcela pravdivě označit bambusovou viskóz za ekologickou a čistě přírodní. Jako mnoho jiných vláken, i při jeho výrobě je pro výrobu vlákna potřeba nejprve stonky bambusu změkčit. To se dá udělat mechanickou cestou, ale vlákna takto vyrobený jsou velmi tvrdá a pro použití nepříjemná. Využívá se tedy ponoření bambusových stonků do speciálního roztoku. I při tomto procesu lze ale miminmalizovat ekologickou zátěž při samotném zpracování, recyklaci vody, zachytávání odpadu z macerace stonků apod.

PÉČE

péče

Doporučené praní na 30 °, maximálně na 40°.společně s jemným prádlem, ideálně naruby.

Nedoporučuje se sušení v sušičce, díky přidanému elastanu v látce. 

Trička žehlete nejlépe párou, také naruby.

 

Namísto žehlení lze vyvěsit na ramínku a nechat uschnout, nebo jž suché tričko postříkat rozprašovačem a znovu nechat uschnout vyvěšené. Látka se krásně vyžehlí sama.

 

V případě skvrn nám velmi dobře funguje přírodní žlučové mýdlo (klasické tuhé, ale i tekuté z DM)

Čím lépe a laskavěji se o své tričko budete starat, tím déle vám bude dělat radost!

Image by Evie S.
bottom of page