top of page

O NÁS, O MNĚ

​móda.

Mnoho let jsem pracovala pro síť prodejen s luxusní obuví a doplňky se značkami jako Longchamp, Kenzo, Giorgio Armani, Camper aj. Byla to překrásná a kreativní práce, od kontaktu s dodavateli, výběrem kolekcí nebo vytvářením vlastní kolekce naší značky; až po marketingové aktivity, styk s novináři, prezentacím značek. Cestovala jsem, využívala svoji italštinu, poznávala úžasné lidi a měla možnost být součástí kreativního tvoření pro naše zákazníky. Díky skvělým majitelům a jejich vkusu, díky možnosti poznat svět módy na obrovských veletrzích, v showroomech velkých i menších značek, jsem začala vnímat i svůj příklon a rezonanci s minimalistickým designem, jednoduchostí a čistotou, kterou italští návrháři mají v krvi.

o mně: Markéta

Jóga i móda byly dlouhou dobu součástí mého života odděleně.

Obě mne neskutečně bavily a naplňovaly tvořivostí, přinášely příležitosti ke krásným setkáním a spolupráci. Nyní se v mém životě propojily. Stalo se tak vlastně náhodou, když se vynořila má touha vytvořit si oblečení na jógu podle mých vlastních potřeb a představ.

Markéta Tůmová

yoga | jóga.

Tričko na yogu olivové

Jóga mne provází už víc jak polovinu mého života. Nejprve odděleně jako zájem o podstatu života, ve studiu i maturitě z filosofie, poté jako fyzické cvičení, které mi dělalo dobře a které, pohledem zpátky, vlastně masírovalo mé sebevědomí. Díky mé vrozené hypermobilitě mi totiž jóga "šla"... Roky jsem chodila na skupinové lekce, poté pracovala pro úžasný jógový výcvik Jóga jako vědomá cesta a měla možnost trávit čas se skvělými lektorkami a nasávat nové a nové znalosti. Sama jsem začala učit skupiny i individuální lekce. Největší školou mi ale byly následné roky, kdy jsem se se svou hypermobilitu začala sbližovat sama, kdy se bolesti zvětšovaly a zaznívaly první doporučení jógu nepraktikovat vůbec. Někde uvnitř jsem ale věděla, že pravá síla jógy naopak může pomoci, když najdu cestu, jak propojit důležité a odpoutám se od zbytečného. Což je pro mne dodnes symbolem jednoduchosti, která mne vedla a vede. Podařilo se mi hypermobilitu vidět v souvislostech vnitřního a tělesného a objevit jednoduché nástroje, které na toto propojení reagují a tím nás rozvíjí a podporují na více úrovních. Samotným pochopením pak začít vidět i své neduhy jako možnosti růstu a rozvoje. To je pro mne význam spojení - jóga- spojení se sebou, se světem, s životem.

ZNAČKA

značka

Název jedno.duše vznikl nejprve z mého nadšení a objevů jednoduchého, funkčního přístupu k pohybu, díky kterému jsem se já sama zbavila sama bolestí a které úžasně doplňovalo a propojovalo fyzickou praxi jógy. Díky němu jsem poprvé přestala hledat správnost a ideál, ale začala opravdu niterně chápat a cítit. Vědět zevnitř, z napojení na sebe: jedno-duše. Vzniklo tak označení JEDNO-DUŠE JÓGA pod kterým jsem vedla skupinové a individuální lekce.

logo jednoduše jóga

Když přišlo rozhodnutí nechat si ušít svá vlastní trička a tílka, která by splňovala mé nároky na materiál a střih, přišlo mi samozřejmé pojmenovat je stejně: JEDNODUŠE JÓGA. Chtěla jsem aby název vystihoval hlavní záměr, který sdílím a aby ho zároveň připomínal. Aby oblečení svým vzhledem i provedením mohlo být připomínkou důležitého nasměrování pohledu k sobě, ke svým pocitům, ke svému vnitřnímu vedení, které k nám vždy mluví jednoduše.

Po prvních zkouškách střihů a prvních prodejích začaly přicházet první reakce. Měla jsem velkou radost, ale zároveň byla překvapená. Tolik žen prohlásilo, že nosit trička "jen na jógu" je škoda, že je nosí ven, do práce, dokonce i do divadla...

A protože se při procesu tvorby začal proměňovat také tým, začaly se přidávat další ženy s krásnými nápady, přirozeně se nabídlo proměnit značku na jednoduché a krátké: jedno.duše, které propojí společný záměr a může obsáhnout všechny další aktivity, bez omezení pouze na oblast jógy.

jedno.duše logo bílé
trička jedno.duše

označení produktů
logo jednoduše jóga
logo znak jednoduše jóga

Prozatím ještě najdete na tričkách a tílkách

originální, původní označení JEDNODUŠE JÓGA

3 kruhů, symbolu loga s kruhem spojení a jednoty

i jako symbolu tří úrovní:

tělo - duše - duch.

Od tohoto roku budeme již nově používat logo nové jedno.duše s tečkou, symbolem spojení a jasného záměru, připomenutí, které nám pomáhá spojit se s podstatným, se sebou samými v jednoduchosti.

jedno.duše logo
bottom of page